sila
03 دی 1401 - 20:14

ضرورت ثبت رسانه ای حماسه های ملی مردم همدان

همدان_امام جمعه همدان گفت:در ثبت ملی و رسانه‌ای حوادث و اتفاقات همدان باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

به گزارش خبرگژاری مهر، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی در نشست هماهنگی برگزاری حماسه ۹ دی با تأکید بر نقش مردم در خلق حماسه ۹ دی، اظهار کرد: مردم با بصیرت ایران اسلامی در میدان‌ها و حوادث مختلف هر جا که لازم بوده، به خوبی و به موقع در عرصه حاضر شدند و نقش خود را ایفا کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: قطعاً در این روز نیز، همانند یوم الله ۱۳ آبان با حضور پر شور خود، مشت محکمی بر دهان بدخواهان انقلاب و کشور خواهند کوبید.

وی خواستار توجه به زمان بندی مراسم، طبق برنامه از پیش مشخص شده، شد و گفت: در مراسم‌های مختلف نباید اجازه دهیم که وقت مردم گرفته و خسته شوند و از طولانی شدن جلسه باید جلوگیری شود.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در ثبت ملی و رسانه‌ای حوادث و اتفاقات همدان باید تلاش بیشتری صورت گیرد، یادآور شد: با وجود ۳۰ مهر سال ۵۷ و ۱۶ مهر شهادت شهید همدانی و حتی ۶ دی، حضور مردم همدان به عنوان اولین استان در برگزاری حمایت و میثاق با ولایت و امثال این اتفاقات در تاریخ همدان، اما متأسفانه آن طور که باید در سطح ملی نتواسته‌ایم این حوادث را مطرح کنیم.

وی با تأکید بر لزوم حرکت رسانه‌ای قوی در این عرصه، خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر نیز همدان جز اولین استان‌هایی بود که مردم در حمایت از انقلاب و ولایت تجمع بسیار با شکوهی را رقم زدند، اما آن طور که باید به آن پرداخته نشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 931385