sila
13 دی 1401 - 16:39

حضور مردم در مراسم تشییع حاج قاسم ضربه به جبهه کفر بود

همدان- نویسنده کتاب «ابرقدرت خداست» گفت: حضور گستره مردم در مراسم تشییع حاج قاسم ضربه به جبهه کفر بود.

مجید یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه زمانی که حاج قاسم به شهادت رسید هیچگاه جبهه کفر این انتظار را نداشت که مراسم باشکوهی برای ایشان گرفته شود وسیل مشتاقان به حاج قاسم زیاد بشود واین یک ضربه به جبهه کفر بود.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی نمونه عینی «ابر قدرت خداست» وباید این را تیتر تمام خبرها کرد افزود: کتاب ابرقدرت خداست،خاطرات مردم همدان از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی وسفر ایشان به همدان در سال ۱۳۹۷ در سالروز یادواره عملیات رمضان بود ودر این یادواره شهید سلیمانی سخنران ویژه مراسم بود که در سال ۱۳۹۷ سخنرانی ایشان با سخنان،«ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم»شهرت یافت.

یوسفی با اشاره به اینکه کتاب ابرقدرت خداست ،شش بخش دارد که بخش اول در رابطه با حس وحال همدانی ها و شنیدن خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی است یعنی وقتی که خبر شنیدن چه حسی به آنها دست داده وچه کاری انجام دادند وحس وحال مردم همدان را بیان می کند.

این نویسنده کتاب در ادامه به بخش دوم کتاب اشاره کرد وافزود: بخش دوم در رابطه با گوشه ای از موج خروشان مردم همدان در مراسم تشییع وبزرگداشت شهید سلیمانی است.

یوسفی گفت: در بخش سوم کتاب ، به همراهی همدانی ها در دفاع مقدس وسابقه آشنایی همدانی ها با حاج قاسم سلیمانی پرداخته شده است که به عملیات رمضان وبعد از دفاع مقدس ،همدانی هایی که در دفاع از حرم اهل بیت در سوریه وعراق در معیت حاج قاسم بودند بیان شده است.

وی بیان کرد : بخش های چهارم وپنجم وششم هم روایت های مرمی از سفر وروزهای به یاد ماندنی همدانی ها از حاج قاسم سلیمانی است،در فصل های آخر هم مکتب حاج قاسم وسخنرانی های ایشان و گزیده سخنرانی های ایشان در سالگرد حاج حسین همدانی در سال ۹۵ در حسینیه شهرک ومحلات تهران است وفرازهایی نیز از وصیت نامه آمده ودر بخش های آخر هم حدود ۴۰ تصویر مرتبط کار شده است.

در حاشیه دیدار خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی با رهبر معظم انقلاب در روز گذشته ایشان از تولیدات فرهنگی و هنری پیرامون حاج قاسم دیدن کردند.

در میان کتاب های موجود کتاب ابرقدرت خداست هم دیده می شد.

اردیبهشت ماه امسال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بین ۵۰۰ اثر که درباره سردار سلیمانی گردآوری و تدوین شده بود کتاب ابرقدرت خداست در بین ۱۴ اثر قابل تقدیر قرار گرفت.

کتاب ابرقدرت خداست خاطرات مردم همدان از ایام شهادت و سفر حاج قاسم سلیمانی به همدان است که در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی توسط انتشارات راه یار چاپ و منتشر شد و در یک ماه به چاپ دوم رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952732